Nakupte ještě za 2 500 Kč a máte poštovné zdarma!

Nákupní košík


Úvod Poradna Diamantové kotouče

Diamantové kotouče

 • 07.04.2015

  Vnitřní průměr diamantových kotoučů

  Dotaz na produkt LBH30021, segmentový diamantový kotouč na beton a žulu z kategorie

  LBH beton, žula, Diamantové kotouče na dlažbu

  dobrý den potřeboval bych vysvětlit vnitřní průměr 30/25,4. Děkuji,

  Vážený pane Davide,
  elektrické, vodou chlazené pily se vyrábějí s hřídelí o průměru 30 mm nebo 25,4 mm.
  Z tohoto důvodu se i kotouče vyrábějí tak, aby byly použitelné do obou typů pil.

  Standardně má kotouč vnitřní průměr 30 mm a je doplněn redukčním kroužkem, který zajistí průměr 24,5 mm.

  U některých kotoučů je redukční kroužek zatřený barvou a u jiných je viditelný.

  Redukční kroužek je vyjmutený rukou nebo poklepáním kladívkem.
  Viz obrázek.

  S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.prodej-naradi-profi.cz

 • 22.08.2014

  Vnitřní průměry diamantových kotoučů

  Dotaz na produkt LBH30021, segmentový diamantový kotouč na beton a žulu z kategorie

  LBH beton, žula, Diamantové kotouče na dlažbu

  Jaký je průměr otvoru, potřebuji 30 mm.

  Dobrý den,

  jak je označeno v popisu kotouče, vnitřní průměr je 25,4/30 mm
  To znamená, že kotouč má vnitřní průměr otvoru 30 mm a součástí balení je redukční kroužek, který při vložení do otvoru změní průměr na 25,4 mm.

  Redukční kroužek někdy není vidět, protože je zatřený barvou nebo má stejnou barvu jako tělo kotouče, takže je potřeba jej lehce kladívkem vyklepnout.

  S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.prodej-naradi-profi.cz

 • 13.06.2014

  CPH230, celoobvodový diamantový kotouč na tvrdou keramiku, kámen, mramor CPH230

  Dotaz na produkt CPH230, celoobvodový diamantový kotouč na tvrdou keramiku, kámen, mramor z kategorie

  CPH tvrdé materiály

  Dobrý den, sháním tento kotouč s vnitřním průměrem 25,4. Co znamená uváděný průměr 30/25,4.
  Děkuji
  Vozáková

  Vážená zákaznice,

  u diamantových kotoučů dle evropské směrnice pro abraziva se kromě jiného uvádí vždy vnější průměr kotouče a zároveň i průměr vnitřní.

  U vnitřního průměru mohou být uvedeny dva rozměry, což je právě u kotouče CPH230 a znamená to, že kotouč je použitelný do strojů, které požadují vnitřní průměr 25,4 mmnebo 30 mm
  Otvor v kotouči je vysoustružen na průměr 30 mm a je zde vložen na těsno středící redukční kroužek, který je upraven na vnitřní půměr 24,5 mm. U některých kotoučů je středící kroužek viditelný (má jinou barvu) a u některých může být ve stejné barvě, jako je tělo kotouče. U Vámi poptávaného kotouče CPH250 je kroužek zlatý a kotouč má vnitřní průměr 25,4. Kdyby byl potřeba průměr 30 mm, jednoduše se vyklepnutím vyjme redukční kroužek a kotouč je připraven na větší vnitřní průměr.

  Redukční kroužky je prodávají i na jiné vnitřní průměry.

  S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.prodej-naradi-profi.cz

 • 02.05.2014

  Celoobvodový diamantový kotouč CPV na sklo

  Dobrý den,
  v součastnosti řeším problém na zakázce, kde budu také obládat skleněným obkladem. Jedná se vlastně o skleněné desky(45cmx45cm), které jsou ze spodní části obarveny na zeleno. Jelikož budou řezy vidět, potřebuju čistý řez a nemohu použít klasickou ruční řezačku (mám mastepiumu 63 P3). Kolega má od vás vodou chlazenou pilu (Brookly), kterou by mi půjčil. Problém je, že při řezání je oštípaná vrchní hrana a u spodní hrany dojde k otrhání barvy. Takto řízlou dlažbu nemůžeme použít. Je nějaký způsob nebo stroj, čímž by to šlo řezat čistě?
  Děkuji

  Vážený pane Arnošte,
  řezání skleněného obkladu a skleněné mozaiky bývá většinou spojen s Vámi popsanými problémy. Proto firma Montolit nabízí diamantový celoobvodový kotouč CPV speciálně určený na tyto materiály.
  Diamantový prstenec je vyroben z jemných diamantových zrn, která zaručují při řezání čistý řez na svrchní i spodní straně dlaždice. Řez není osekaný a nedochází k odštěpování spodní probarvené vrstvy.
  Speciální složení diamantových zrn v místě řezné hrany zaručuje dokonale čistý řez.
  Při řezání netlačit, řezat pomalu! Kotouč si rychlost řezu volí sám.

  Pro řemeslníky jsme připravili doporučení ve formě 5 kroků, jak postupovat při řezání skleněných dlaždic.

  1. Použijte konkrétní diamantový kotouč k řezání skleněných dlaždic, který je kvalitní a je vyroben s velmi jemnými a jednotnými diamantovými zrny. Diamantový celoobvodový kotouč na řezání skla CPV řeže přesně a čistě.
  2. Důkladně očistěte povrch stolu elektrické pily, na který budou položeny skleněné dlaždice nebo skleněná mozaika. Dokonce i malé zrnko písku nebo kus skla může být příčinou, aby diamantový kotouč nepracoval správně a mohla by se dokonce poškodit lakovaná strana skla dlaždice. I malé poškození probarvené spodní vrstvy dlaždice je po položení velmi viditelné. Toto doporučení nabývá na významu v případě, kdy používáte vodní elektrickou pilu se stabilním diskem a při řezání posunujete dlaždicí po povrchu stolu pily.
  3. Oživení řezné hrany diamantového kotouče před řezáním. Mnoho diamantových kotoučů, pokud nejsou zcela nové, nemají diamantové hrany ostré, při řezání se hrany zaoblují. V tomto případě je vhodné zvýšit řezný výkon kotouče oživením diamantové hrany. Na oživení je vhodné použít speciální bílý jemnozrnný brusný čistící kámen. Dobře nabroušený a oživený kotouč zvýší rychlost řezu a sníží vibrace při řezání. Dojde-li k značnému obroušený hrany diamantového kotouče a hranu již dál nelze oživit použitím brusného kamene je výhodné nechat kotouč orovnat. Orovnáním je vytvořená nová ostrá hrana na diamantovém prstenci. Čistící brusný kámen 395B, vyrobený z velice jemného umělého pískovce umožní vyčištění diamantových zrn a oživení diamantového prstence kotouče.
  4. Při řezání skleněných dlaždic nebo skleněné mozaiky. Přehřáté sklo má tendenci snadno prasknout, takže se doporučuje použít hodně vody k chlazení jak diamantového kotouče, tak i skleněné dlaždice nebo skleněná mozaika.
  5. Ujistěte se, že rychlost řezání není příliš malá. Pokud diamantový kotouč, který používáte, je kvalitní, řezejte skleněné dlaždice větší rychlostí, čímž se sníží vibrace a riziko odštípnutí. Máte-li diamantový nástroj středně nízké kvality jediná možnost, která vám pomůže, je přísun velkého množstvím vody, i když výsledek nemusí být vždy dokonalý.

  Po dokončení řezání dlaždic nikdy nezapomeňte na dočištění nařezaných hran, protože hrany a rohy mohou být velmi křehké a velmi ostré. Doporučuje se použít na bezpečné zabroušení hran a rohů použít diamantové brusné houbičky

  S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.prodej-naradi-profi.cz

 • 15.04.2014

  CPH200, celoobvodový diamantový kotouč na tvrdou keramiku, kámen, mramor CPH200

  Dotaz na produkt CPH200, celoobvodový diamantový kotouč na tvrdou keramiku, kámen, mramor z kategorie

  CPH tvrdé materiály

  Dobrý den. Rád bych se zeptal, jaký by jste mě doporučil kotouč do mostové pily, pro řezání tvrdého obkladu (gres) s povrchem imitace kamene. Vnitřní průměr je 25,4mm a nejde mi o životnost a rychlost řezu, ale hlavně o čistotu řezu i pod ůhlem a cenu max 2300,-
  Děkuji za odpověď. Jiří Novák

  Vážený pane Jiří,

  na nejtvrdší dlaždice z gresu doporučujeme nový typ diamantového celoobvodového kotouče XAMURAY - CPH, který výrobce uvedl v letošním roce na trh.

  Složení diamantových zrn v prstenci zaručuje čistý a rychlý řez. Kotouč je určen jak na rovný řez, tak i na řezání pod úhlem - kamenický roh/JOLLY.
  Jemnost diamantových zrn dodává kotouči čistotu řezuvýška 10 mm diamantového prstence dlouhou životnost.

  Vnitřní průměr 25,4 mm je u všech námi nabízených průměrů (180, 200, 230, 250, 300, 350 mm).
  Cena 2.300,- je do max. průměru kotouče 200 mm.

  Od obkladačů, kteří si u nás kotouč zakoupili, máme zatím samé pozitivní reakce na čistotu řezu a rychlost řezání. V případě Vašeho zájmu, Vám můžeme předat kontakt na některého z nich, abyste si mohl jeho zkušenost ověřit.

  Také Vám nabízíme možnost vyzkoušení kotouče u nás na provozovně nebo nám můžete zaslat vzorek materiálu a my Vám provedeme řez a zároveň při řezání natočíme video, které si budete moci ihned prohlédnout.

  S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.prodej-naradi-profi.cz

 • 18.09.2013

  Použití diamantového kotouče za sucha pro řezání leštěné žuly.

  Dotaz na produkt TCS115E Turbo,diamantový kotouč na jemnou a tvrdou keramiku z kategorie

  Kotouče do úhlové brusky malých průměrů, Diamantové kotouče na dlažbu

  Dobrý den!
  Lze tento řezný kotouč použít na řezání leštění žulové dlažby o síle 10mm?
  Děkuji

  Vážený Ladislave,

  kotouč TCS115E se používá i na řezání leštěných žulových dlaždic. Jelikož se jedná o kotouč s řezáním za sucha nemusí být čistota řezu vždy stoprocentní, jako při použití celoobvodového kotouče na vodou chlazené pile.
  Pro dočištění doporučujeme použít diamantovou houbičku DT060 nebo DT200.

  Nabízíme Vám možnost vyzkoušení všech diamantových kotoučů za sucha do úhlové brusky na Vašem materiálu u nás v Proficentru. Nebo nám vzorek žuly můžete zaslat a my Vám řezy provedeme, abyste viděl kvalitu řezu. Při řezání natočíme video a pošleme.

  S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.prodej-naradi-profi.cz

 • 27.08.2013

  Směr otáčení kotouče v elektrické pile nebo úhlové brusce.

  Dotaz na produkt TBH230P, TURBO diamantový kotouč na beton a žulu z kategorie

  TBH beton, žula, Diamantové kotouče na dlažbu

  dobry den chtel jsem se zeptat jak jse spravne nasazuje diamantovy kotouc jak jse mam ridit podle sipek dekuji

  Vážený Jane,
  u každé elektrické pily nebo úhlové brusky je uveden směr otáčení kotoučeSměr šipky vyznačené na kotouči se musí shodovat se směrem otáčení na stroji.
  V případě, že se kotouč do pily/flexy vloží obráceně (proti směru) nebude řezat nebo bude řez špatný a kotouč se chová jako vadný.
  Vyznačená šipka na kotouči není u všech kotoučů stejně orientovaná, záleží na technologii výroby, podle které je buď levotočivá nebo pravotočivá.

  S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.prodej-naradi-profi.cz

 • 12.08.2013

  Rozdíl mezi celoobvodovými kotouči na keramiku

  Dotaz na produkt CPS250, celoobvodový diamantový kotouč na tvrdou keramiku a kámen z kategorie

  CPS kamenický roh, Diamantové kotouče na dlažbu

  Pane Stejskal jaký je rozdíl mezi CPS250 a kotoučem DNA SCX nebo jaké tam jsou vlastnosti řezu a rychlost prosím můžete i volat, potřebuji nutně kotouč ohledně luxusní koupelny z tvrdé dlažby a 13 mm falešného mramoru.Už jsem si jednou od vás kupoval kotouč DNA SCX ale je nahraně a jdou už jiskry řezal dobře ale někdy i levnější kotouč může překvapit možná si vzpomenete obkladač z Budějic ptal jsem se také jestli máte v bazaru použitou řezačku Tornádo a jak to máte ted máte nějakou a za kolik předem díky s pozdravem Miloš H.

  Vážený pane Miloši,
  firma Montolit se specializuje na celoobvodové kotouče na dlažbu, slinutou dlažbu, keramiku, obklady, kámen a mramor a nabízí více typů diamantových celoobvodových kotoučů.
  Pro použití do vodou chlazených pil doporučujeme následující kotouče, u kterých máte uvedeny jejich charakteristické vlastnosti:
  SCX rychlé řezání nejtvrdších materiálů, speciálně určen na šikmé řezání kameníckých rohů - pod úhlem - JOLLY. Dlouhá životnost kotouče, vysoký výkon.
  CE - univerzální kotouč na šikmé i rovné řezy, výhodná cena
  CPF - kotouč s velmi jemným diamantem, určený na čistý řez !!!! NESEKÁ!!! Ideální pro obklady se skleněnou lesklou glazurou
  CPS - univerzální kotouč na šikmé i rovné řezy. Ukončena výroba, doprodej posledních kusů. Je nahrazen kotouči CE SCX

  Nabízíme Vám možnost provedení řezu na Vašem materiálu u nás v Proficentru nebo k nám zašlete řezaný materiál a my Vám na něm provedeme řezy všemi nabízenými kotouči a vše natočíme a pošleme včetně videa zpět.

  S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.prodej-naradi-profi.cz

 • 09.07.2013

  Řezání mozaiky

  Dobrý den, našla jsem si vás na internetu, protože tu máte taky poradnu. Nechavám si v bytě rekonstruovat koupelnu a s manželem jsme vybrali takovou tu členitou obkladačku - mozaiku. Chceme ji tam částečně proložit s normálním obkladem a s tím přišel problém. Mozaika je z jakéhosi křehkého materiálu, připadá mi to jak barevné sklo, ale vždycky jsem si myslela, že obklady jsou jen z keramiky. Mozaika se musí seřiznout, aby nám to přesně pasovalo a navazovala. Náš obkladač to řezal takovou bruskou prý s diamantovým kotouče, ale je to hrozně oštípané, jak když se rozbije sklenička. Pan obkladač povídal, že jinak to řezat nejde a musíme se s tím smířit. Jelikož to vypadá opravdu hrozně, tak uvažuji, že celou mozaiku zruším a bude tam jen klasický obklad. Našla jsme že u kotouče CZ 115 máte napsáno, že je na sklo a mozaiku. Hodil by se tedy na můj problém? Řezal by čistě?

  Vážená paní Heleno,

  ve Vašem případě se skutečně jedná o mozaiku ze skla. Řezání tohoto materiálu je možné více způsoby než jak vám tvrdí váš obkladač.

  Jeden ze způsobu je použití diamantového kotouče. V tomto případě doporučujeme použít náš kotouč CM115 nebo CM125 a úhlovou brusku, která má možnost regulovat otáčky. Řezáním při nižších otáčkách se zvýší kvalita řezu. Ale i tímto způsobem nedosáhnete úplně čistého řezu, který požadujete.

  Druhá možnost je použití gumové podložky MOSAKIT, která se vloží do Montolit řezačky Masterpiuma, Minipiuma a Minimontolit. Mozaika se nařízne kolečkem na řezačce a následně zlomí pomocí lamače jako u běžného obkladu či dlažby. Podložka MOSAKIT zajistí přesné uložení mozaiky při řezání, zabrání jejímu pohybu po pracovním ploše a výrazně usnadní lámání. Podložku MOSAKIT lze použít i do řezaček jiných značek. Řez je v tomto případě nejčistší, jaký lze dosáhnout dle našich zkušeností. Pro drobné začištění bych ještě doporučil použít houbičku DT060 nebo DT200 na zabrušování naříznuté hrany.

  Poslední možnost je použití obkladačských kleští 55 W. Zde se pomocí kleští štípají postupně jednotlivé čtverečky mozaiky. Jendá se o časově delší a pracnější proces. U této metody můžete mozaiku vytvarovat i do ruzných zakřivených tvarů, protože štípáte postupně jednotlivé dílky mozaiky.                                                                   

  S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.prodej-naradi-profi.czVýhradní dovozce nástrojů a nářadí MONTOLIT pro ČR a SR

 • Doprava zdarma u objednávek nad 2 500 Kč
 • Diamantové korunky a frézy jsou určeny do extrémně tvrdých materiálů
 • Dodání zboží do druhého pracovního dne
 • Poradíme s výběrem vhodného typu, vše si můžete přijít vyzkoušet
 • Většina zboží je skladem.
 • Méně prodávané zboží dovezeme do 10 dnů přímo od výrobce.
 • Počet reklamací je minimální, v případě výrobní vady, zboží okamžitě vyměníme
 • Nabízíme obchodní spolupráci po celé ČR a SR.

Kontaktujte nás

PROFICENTRUM-MONTOLIT
Nad Vinným potokem 2
(areál MOTOVIA a.s.)
101 11 Praha 10

+420 272 731 327
+420 603 803 383
+420 603 806 059

Pošlete nám e-mail